Školní projekt „Ovoce a zelenina do škol“ – ochutnávkový koš

10/06/2024

Každý rok se naši žáci těší na tradiční projekt „Ovoce a zelenina do škol“, během kterého mají příležitost ochutnat širokou škálu exotického ovoce. Tento projekt nejen podporuje zdravý životní styl, ale také rozšiřuje jejich povědomí o různých druzích ovoce a zeleniny, které běžně nejsou součástí jejich každodenního jídelníčku.

Letos byl pro naše žáky připraven bohatý ochutnávkový koš plný exotických plodů. V nabídce byly například ananas, mango, fenykl, grepy a mnoho dalších zajímavých druhů ovoce. Žáci si mohli vyzkoušet nové chutě a zároveň se dozvědět více o původu Těchto plodin.

Projekt je pro žáky nejen příležitostí k ochutnávce, ale také k učení. V rámci projektu jsme uspořádali několik edukačních aktivit, během kterých se žáci seznámili s benefity konzumace ovoce a zeleniny, způsobem jejich pěstování a cestou, kterou urazí, než se dostanou na náš stůl. Tato aktivita podporuje zvídavost a zdravé stravovací návyky, které jsou pro děti klíčové.

Jako vždy nám ovoce moc chutnalo a všichni jsme si tuto zkušenost velmi užili.

Rubriky: