Po stopách českých králů – 4. ročník

01/07/2022

Dne 25.5.2022 se žáci 4. ročníku vydali do Prahy, projít se po Královské cestě. Ve dvojicích si připravili referáty na jednotlivé památky a postupně je představovali svým spolužákům.
Cesta českých králů začínala u Prašné brány, dále Celetnou ulicí až na Staroměstské náměstí, kde jsme shlédli jedinečný Pražský orloj. Poté naše kroky směřovaly Karlovou ulicí kolem Klementina na Karlův most. U Karlova mostu jsme si prohlédli sochu Karla IV. Cestou přes Karlův most jsme si i díky krásnému počasí mohli prohlédnout čilý lodní ruch na řece Vltavě a zároveň nádherné panorama Pražského hradu. Z Karlova mostu jsme prošli Malostranským náměstím a po nových zámeckých schodech jsme vyšli na Pražský hrad, kde jsme mohli vidět slavnostní střídání vojáků Hradní stráže s doprovodem hradní kapely. Výlet se velmi vydařil.